Loadcell Kobastar

image

Sıcaklık güç baskı ve hız gibi fiziksel ölçümlerimize yarayan ya da bir sinyalin varlığını bildiren sinyal sağlayan elektromekanik cihazlara sensör denir sensörler bir maddeyi algılayabilmek için elektriksel bir güce ihtiyaç duyar ve daha sonra bir sinyal üretir. Loadcell üzerine etki etmekte olan bir kuvveti yada yükü elektronik bir sinyal haline dönüştürmeye yarayan sensör yada bir dönüştürücüdür. Elektronik sinyali yük hücresi ve devrenin türüne bağlı olarak voltaj akım veya frekans değişimi olabilir. Piyasada birçok farklı yük hücresi yani loadcell bulunur. Yerli ve ithal pek çok yük hücresini ulaşım ve alma imkanı oldukça kolaydır. Güvenli alışveriş yapmak için belirtmiş olduğumuz ilgili linke tıklamanız yeterlidir. Bu link sayesinde hem aradığınız ürünü kolaylıkla bulmuş olacaksınız hem de güvenli alışverişin tadını çıkarmış olacaksınız. https://kobastar.com/tr/load-cell-yuk-hucresi/ linki tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Yük Hücresi Nasıl Çalışır

Yük hücresi yani loadcell yapıyor elemanı olarak adlandırılmış olan özel seçilmiş ve şekli özel olarak verilmiş metal şase ile kurulmuş özel bir köprüden oluşur. Yay elemanı üzerine fiziksel bir kuvvet uygulandığı anda bu durum bir takribi sebep olur yay elemanında meydana gelmiş olan bu tahrip köprü üzerinden bir elektrik sinyali olarak çıkar. Bu çıktılanmış olan sinyal mikroişlemci tabanlı bir gösterge üzerinde işlenerek kuvvet veyahut da ağırlık bilgisi olarak kaydedilir. Kullanım yeri genellikle kantarlar elektronik teraziler bantlı kontrol kantarları akış kantarları torbalama cihazları şeklinde olan endüstriyel tartım cihazları üzerindedir.Loadcellyük hücresi oldukça önemli bir üründür.

Yük Hücresi ve modelleri?

Yük hücresi hem Yani hem de ithal modellerden oluşabilir. Yüzücü loadcell kullanım alanının gerektirdiği şekilde imal edilerek bu sayede geniş yelpazede üretim çeşitliliğine sahip bir üründür. Farklı çeşit ve modellerde yük hücresini pek çok durumda rastlanmak mümkündür. Gramdan tutunda tona kadar geniş bir tartım kapasitesine sahip yük hücresi imal edilir. Bu şekilde modellendirilerler. https://kobastar.com/tr/load-cell-yuk-hucresi/ link üzerinden pek çok model marka ve fiyat bilgisine ulaşarak yük hücreleri konusunda oldukça fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.