Konveyör Bant

image

Konveyör bantlar, çeşitli malzemelerin taşıma nakil malzemesine verilen isimdir. Belli başlı maddeleri bir yerden bir yere taşımada kullanılır. İlk yürüyen bant 1894 yılında New York'ta New York’lu iş adamı Jesse Reno’nun tasarımı olarak düzenlenmiş ve bu düzene eğimli asansör adı verilmiştir. Bu düzenin ilk amacı turist çekmek için olmuş olsa konveyör bant da sonralarda nakliye malzemesi olarak kullanılmıştır. İlgili linke tıklamanız durumunda her türlü bilgiye erişim sağlayabileceksiniz. İlgili sayfamızdan konveyör bant hakkında bilinmesi gerekenlere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Konveyör bant nedir ne için kullanılır tarihçesi nedir kullanım alanları nelerdir bunların tamamına kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Konveyör Bant Çeşitleri Nelerdir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Konveyör bantların imal edildiği malzemeye göre çeşitleri vardır. Örneğin kauçuk esaslı bantlar ile poliüretan bantlar ve pvc bantlar ile silikon bantlar olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Kullanılacak yere göre bu bant çeşitlerinden ihtiyaca göre seçilir. Metal kemer kayışlar, menteşeli kemer kayışlar, plastik kilitli kayışlar her biri sadece müşterinin talebine göre tercihine göre seçilir. Metal kemer kayışlar sektörde oldukça önemli yer tutar. Gıda olsun cam olsun elektronik sanayilerinde soğutma ve kurutma olsun ve ısıtma aşamalarının daha kolay yapılabilmesi için genel olarak dokuma şeklinde olan kayışlar kullanılır. Menteşeli kemer kayışlar ise kesinlikle sağlamlığından yana bir şey kaybetmez. Genellikle hurda, küçük ürün imalatı ve geri dönüşüm gibi alanlarda kullanılmakta olup sağlamlığı ile yıllara meydan okur. Plastik kilitli kayışlar ise gıdayı işleme, paketleme, taşıma gibi alanlarda daha sık tercih edilirler.

Konveyör Bant Ne İşe Yarar?

Konveyör bant tarihinde ilk kez sadece turist çekmek için kullanılmış olsa da şimdiye kadar nakliye ve taşıma sektörlerinde en çok tercih edilen ürünlerden olmuştur. Sektörel olarak herkesin en çok rağbet gösterdiği bu ürün kolaylık ve rahatlık sunar.

https://kbtelektrik.com/tr/konveyor-bant-nedir-tarihcesi-ve-kullanim-alanlari linkten bizimle iletişime geçebilir ve gerekli gördüğünüz tüm hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Konveyör bant tarihçesi ve kullanım alanları ile ilgili her bilgiye ulaşabilirsiniz. Konveyör bant sayesinde kazanacak olduğunuz avantajları görün ve sizlerde faydalanın.