İpli Skolyoz Ameliyatı Fiyatı

İpli Skolyoz Ameliyatı™İpli skolyoz ameliyatı kişinin omurga eğriliğinden kaynaklanan sorunların çözümü ile yapılan bir ameliyat türüdür. Füzyon cerrahisinde kişinin omurgasına vidalar takılır ve omurga metal yardımı ile sabitlenir. Bu nedenle omurga düzleştirilse bile kişi düz bir omurganın hareket kabiliyetini sağlayamaz. İpli skolyoz ameliyatı ile omurga eğriliği olan hastanın omurgası düzeltilirken, hareketliliğinin etkilenmemesi sağlanır. Bu nedenle ameliyat olan kişi yaşlansa bile hareket etmeye devam edebilir.

Bu operasyon sayesinde kemiklerin gelişme ve büyüme aşaması sorunsuz bir şekilde devam eder. Tüm ipli skolyoz tanıları cerrahi değildir. Bu sistemin bir algoritması vardır. Skolyozun derecesine göre hastanın ameliyat olup olmayacağına karar verilir. Hastanın skolyozu 20 derecenin altında ise esas olarak takip ve fizik tedavi ile sorun çözülür. 20-45 derece arasında bir bükülme varsa korse tedavisini deneyebilirsiniz. Ancak hastanın skolyozu 45 derece ve üzerinde ise cerrahi tedavi seçenekleri şu anda düşünülmeli ve zaman kaybetmemelidir.

İpliSkolyoz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İplİ skolyoz ameliyatı vücudun arkasından değil, göğüs tarafı olan omurganın ön tarafından yapılır. Aynı zamanda bu tür ameliyatlar kapalı yöntemle yapılmaktadır. Torakoskopi adı verilen bir yöntemle göğüs içinin gözlemlendiği bir ameliyattır. İlk olarak, eğrilik alanını belirlenir. Daha sonra üst ve alt omurun eğriliğinin eğriliğe bağlandığı tarafa vidaları yerleştirin, gerekirse eğriliği bükün ve bu vidaları halat ile birleştirilir.

Bu işlem sayesinde omurga sıfır derece yerine hastaya uygun bir eğrilik bırakır. Bunun nedeni hastanın büyüme potansiyelini göz önünde bulundurmaktır. Vidaları ve ipi kavisli tarafa sabitleme ipli skolyoz mantığı bu noktada ortaya çıktı, kavisli taraf büyümedi ama iç kısım büyümeye devam etmiştir. Operasyon sırasında kalan eğrilik zamanla kendini düzeltecektir. Bu nedenle çocuk hareket kabiliyetini kaybetmeden büyümeye devam eder.

İpli Skolyoz Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Füzyon cerrahisi ile karşılaştırıldığında İpli skolyoz ameliyatı yaptırmanın birçok avantajı vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir;

• Kapalı bir ameliyat olduğu için ameliyat sonrası çok az iz kalır. Ayrıca izler genellikle bikini altında veya koltuk altlarında olduğu için ilerde kızlar için sorun teşkil etmez.

• Çok az kanama oluşur. Ameliyat sırasında ekstra kan gerekmez.

• Ameliyattan sonra ağrınız minimum düzeyde olur.

• Çocuklar çabuk ve sorunsuz iyileştikleri için okula çabuk dönerler.

• Ameliyattan sonra hareketiniz kısıtlanmaz. 6 haftaya kadar istediğiniz egzersizleri sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için https://drgokhandemirkiran.com/ipli-skolyoz-ameliyati/ sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.