Havuz Industry ile Aradığınız Her Şey!

Havuz Suyunun Bakımı İçin Havuz Kimyasalları Gerekir!™Havuz kimyasalları birçok kişi tarafından olumsuz algılanmış olsa da aslında havuz suyunun bakımı için oldukça önemlidir. Özellikle doğru miktarda kullanılması ve düzenli olarak takip edilmesi havuzun daha temiz ve hijyenik kalmasını sağlar Böylelikle birçok hastalıktan korunmak mümkün olur.

Havuz Kimyasallarının Önemi!

Sağlıklı ve temiz bir havuza sahip olmak için tercih edilen havuz kimyasalları bir dezenfektan görevi görerek havuz içerisindeki mikropların yok olmasını sağlar. Böylelikle birçok salgın hastalığının önüne geçilmiş olur. Birçok kişi tarafından kullanılması sebebiyle havuzlarda salgın havuz market hastalıkların yayılması kaçınılmazdır. Ancak havuz kimyasalları sayesinde bu durumun tamamen önüne geçmek mümkün olur.

Bu kapsamda hem havuz içerisinde yüzen bireylerin hem de çevresel dış faktörlerin havuz suyuna olumsuz etkileri olabilir. Yağ, yosun, kozmetik ürünler, sabun, ter, yaprak, kum, toz ve benzeri birçok kirlilik için havuz suyuna kullanılan kimyasallar birçok problemin önüne geçecektir.

image

Havuz Kimyasalları Çeşitleri

Havuz sularının düzenli olarak çeşitli kimyasal ürünler kullanılarak temizlenmesi gerekir. Kullanılan ürünlerin başında havuz kloru, yosun önleyici, çöktürücü, pH yükseltici, parlatıcı, pH düşürücü, iyon bağlayıcı gibi ürünler olduğu bilinir. Böylelikle havuz suyunda istenilen birçok özelliğe sahip olunabilir.

image

Havuz Suyu Yosun Önleyici!

Havuz kimyasalları kullanılarak havuz suyu içerisindeki Klor ve pH değerlerinin doğru düzeylere alınması sayesinde yosunlaşma önlenecektir. Böylelikle gerek fayans köşeleri gerek küçük çıkıntılar ve su yüzeyinde oluşan yosunlar tamamen engellenir.

İyon Bağlayıcı Nedir?

Havuz suyu içerisinde pH değişiminin önemi oldukça büyüktür. Bu kapsamda iyon bağlayıcılar sayesinde su içerisinde yer alan karbonat, bikarbonat ve hidroksitler gibi çözülmüş iyonların daha sağlıklı hale getirilmesi iyon bağlayıcı sayesinde gerçekleştirilir. Böylelikle havuz su içerisinde oluşabilecek sorunlar engellenecektir. Alkalinitesi değerinin dengelenmesi sayesinde daha parlak ve duru bir görünüm kazanır.

Havuz kimyasalları kullanılarak daha doğal ve sağlıklı bir havuz suyuna sahip olabilirsiniz. Havuz suyundaki istediğiniz görünüme ve parlaklığa aynı zamanda hijyene sahip olabilmek için https://www.e-havuzcum.com/kategori/havuz-kimyasallari bağlantısı üzerinden firmanın sunmuş olduğu ürünlere ulaşarak hem birçok bilgi edinebilir hem de güvenilir ürünleri sipariş edebilirsiniz.